Toitlustamise Rahuloluküsitlus 2018

19-26 veebruaril 2018. a. viis Nõva Kooli hoolekogu läbi Nõva Kooli õpilaste, lastevanemate ning õpetajate rahuloluküsitluse kooliõpilaste toitlustamisega OÜ Laitamm ja Ko poolt kasutades interneti-põhist küsitlusvormi. Allpool on toodud kokkuvõtted küsitlusest, millele vastanute seas oli 18 õpilast, 5 õpetajat ning 4 lastevanemat.

Vastanud

Mis on hästi

Koolitoit on tervislik

Toiduportsjon on piisav

Koolitoidu juures on jook

Neutraalsed teemad

Mis on halvasti

Saan rahulikult süüa

Käte pesemise tingimused

Ülerõivaste hoiustamine

Toit on maitsev

Võrdlus eelmise aastaga

Söögikoha eelistus

Koha eelistus

Miks eelistaksin süüa kooli sööklas:

• Sest see on väga tüütu, kui peab kogu aeg riideid vahetama. Eriti nõme on see siis, kui väljas on halb ilm, mis paraku talvel on peaaegu kogu aeg.
  • Koolis jääks ära tüütu riiete selgapanek ja äravõtmine. Samuti, kuna koolis toimub erinevaid üritusi, saab söömise aegu oma majas lihtsamini paindlikumaks teha - ei sõltu kohviku külalistest jms. Alkoholilett pole koolis samuti eksponeeritud.
  • Seal on rahulikum ja ei pea üle õue jooksma ja saab käsi pesta.
  • Lähem, mugavam, kodusem.
  • Läbi õueala (parkimisplatsi) liikumine ei ole turvaline. Liiga palju aega kulub riietumisele. Õpilased ei riieta külma ilmaga end korralikult ning sageli minnakse sööma sisejalanõudes. Õpetajatel puudub ülevaade, kuna tunni kokkuvõtmine võtab aega.
  • Siis ei pea läbi külma jooksma
  • Sest et siis saab käsi pesta
  • Ei pea jooksma läbi õue
  • Mul on ebamugav üle õue liikuda.
  • Raske minna, kuna õues on külm ja ebamugav on seal süüa
  • Ei pea käima nii palju, ja väljas on niigi külm.
  • Sest kooli sööklasse ei pea läbi õue jooksma ja laimis on ebamugav.
  • kokk teeb paremat toitu
  • Talvel on külm õuest läbi käia.
  • Sest siis ei pea õue minema
  • Vahetunnid on liialt lühikesed; söömine toimub ruumis, kus viibib ka kõrvalisi isikuid; õpetajad ei jõua õigeaegselt korda pidama; õpilased tunnetavad, et personal jälgib iga nende liigutust; liikumine kooli ja söögikoha vahel ei ole turvaline.
  • Ei taha käia edasi-tagasi
  • Sest et tahan oma koolis süüa ja enda kooli kokka
  • Nähes kui stressis lasteaialapsed on kui peaksid söömas kohvikus, siis laste huvides, et nad saaksid korralikult oma kõhud ikkagi täis süüa soovitan jätkuvalt laste toidlustamist kooli sööklas teha. Kohvikus on piisavalt segavaid faktoreid, lapsed ei suuda kontsentreeruda söömisele.
  • Mõnusam, tervislikum, turvalisem
  • Ei ole normaalne, et lapsed peavad igasuguse ilmaga läbi õue sööma minema
  • Pole vaja riidesse panna. Kui kõht jäi tühjaks, siis sai koolis süües toitu juurde paluda. Pole võõraid inimesi.
  • Lapsed ei pea alkoholiga baaris sööma.

Miks eelistaksin süüa Laimis:

• Sellepärast, et seal on hea toit
  • Korralik teenindus, hea suhtumine õpilastesse ja õpetajatesse. Arvestatakse ka erisoove (taimetoitlastel erimenüü, väljaspool kooli toimuvatele üritustele antakse kaasa toidupakid, kooli vajadusel muudetakse söögiaegu jne.) Alati on laual puuviljad või juurviljad (porgand, kaalikas jne.) Toitu on alati võimalik ka juurde küsida, kui on soovi.

Miks ei ole oluline, kus ma söön:

• Oluline on toidu kvaliteet, mitte asukoht.

Muud kommentaarid

• Kooli söömine võiks toimuda koolis, portsjonid võiksid olla suuremad ja toit võiks olla mitmekesisem, alati peaks olema valik mida juua saab (kogu aeg on see probleem, et kas on ainult keefir või piim, neid kahte samal ajal laual ei hoita) ning toit võiks olla parem.
  • Koolilaagri toitlustamine oli toidukvaliteedi ja mitmekesisuse poolest ääretult kesine.
  • Kui me söömas käime Laimis, siis on seal samal ajal võõrad inimesed.
  • Toitlustamine ei ole efektiivsem kui kooli oma kokaga, kuna ettevõtja kasuminõue kooli koka puhul puudub, kuid kõik muud kulud (koka palk, toiduained) on mõlemal juhul samad.
  • Lõunasööki peaks saama süüa ikka vabas ja koduses keskkonnas, kus ei pea kartma võõraid pilke.
  • Miks peavad lasteaiaõpetajad tasuta tööd tegema (toidutermoste transportimine ja nõudepesu)??????
  • Söön 4 korda nädalas lõunat koos lastega. Olen tähele pannud, et osa lastest ei söö suppi (eriti püreesuppi) või kalatoite, mõni ei joo piima ega keefiri.
  • Laste käitumine söögilauas jätab soovida. Tihti tõstetakse taldrikule palju toitu, aga samas ta ei jõua seda ära süüa.
  • Siis kui meie söömas käime siis on teised võõrad inimesed ka seal samal ajal söömas
  • Tavaliselt on joogiks keefir. Õuest läbi käia on halb.
  • Mulle ei meeldi see, et peab õue minema
  • Lapsevanematele ei ole koolitoidu menüü kättesaadav; soovin, õpilaste toitlustamine viiakse kohe üle kooli ruumidesse!
  • Laimis on vaiksem süüa, kooli sööklas kisa rohkem
  • Lastele pannakse terveid puuvilju täpne arv laudade peale ja minu laps on vahel ilma jäänud sest suuremad kahmavad eest ära, ilmselt korrapidaja õpetaja ei suuda olukorda jälgida, mis tegelikult kohvikus toimub!
  • 1. kohvik ei ole sobiv koht koos võõraste sööjatega, pidevalt mängiva teleka jms. mis laste tähelepanu eemale viib; 2. talvel külmaga poolpaljalt jooksmine või vastupidi, jopedes oma söögi kiire sisseahmimine ei ole kasulik tervisele; 3. läbi autoparkla tormamine pole ohutu ega turvaline; 4. olematu kätepesuvõimalus