Teatrireis Haapsallu

Kolmapäeval, 7.novembril 2018 toimub kogu kooliperele õppereis Haapsallu
Ugala etendusele "Vai-vai vaene Vargamäe ehk "Tõde ja õigus" lastele".
Etendus algab kell 12.00 ja kestab 1 h 40 min.

Väljasõit on kell 11.00 ja lõunasöök kell 10.50.

Vai-vai vaene Vargamäe ehk “Tõde ja õigus” lastele
A. H. Tammsaare / Urmas Lennuk

Pearu läheb peast ikka täitsa totakaks, kui tema uueks naabriks tuleb Andres koos Krõõdaga. Varem oli Pearu ikka naljamees ja nipsumees, rahamees ja muidumees ja nääride ajal näärimees kah! Uute naabrite tulek võtab aga vaese mehe päris võhmale. Suures hädas ei oska Pearu muud peale hakata, kui mõtleb aga ühe rumaluse teise järel välja. Täismees, aga varsa aru.

Andres tahab Vargamäel hirmsal kombel tööd teha. Tema ei saa kohe muidu elada. Kui tema tööd ei tee, siis tema tunneb, et võib kohe haigeks jääda. Andres on ennem söömata, kui jätab töö tegemata.

Mari ja Juss ajavad Vargamäel oma asju. Nagu Sauna Madis ja tema naine Anugi. Või nagu Madis ikka armastab öelda – elame siin Eestimaal nagu kärbsed kakahunnikul. Aga isegi kärbsed kakahunnikul mõistavad, et armastuseta pole mitte millelgi mõtet.

“Vai-vai vaene Vargamäe” on muusikaline rännak läbi värvide, nalja ja pisarate. Aga mis põhiline – iga laps teab, ka kõige väiksemgi, et meie elupäevadel pole mingit mõtet, kui puudub armastus. Kallistage ja laske end kallistada. Siis ei lähe ilm hukka.

Etendus on kahes vaatuses ja sobib kõigile lastele, kes väikese nalja kõrval ei karda ka niutsukest nukrust.

Lavastus sobib vaatamiseks lastele alates 7. eluaastast.