Suvistepühad Nõva mõisas

MTÜ Peraküla Teater tugineb pikaajalisele traditsioonile lavastada lugusid oma kodukandi ajaloost. Seekordne lavatükk „Suvistepühad Nõva mõisas” kõneleb 19. ja 20. sajandi vahetusse jäävatest sündmustest Nõva mõisas.
Peategelaseks on Nõva mõisaproua Josephine Baggenhuffwudt, kes ootab külla oma poega Eduard Baggenhuffwudti, Vasalemma mõisahärrat. Perekonnal on oma saladused ning keerulised inimsuhted. Selles külaskäigus osaleb ka kirev teenijaskond nii Nõvalt kui Vasalemmast. Lavalugu kulmineerub mõisapeoga, kus külalisteks on von Rammid Vihterpalust, von Tallbed Riguldist ja Ungern-Sternbergid Ungrust.

• Autor on Nõva Põhikooli endine kirjandusõpetaja Aino Aarniste,
  • Lavastaja Ago-Endrik Kerge
  • Muusikaliselt kujundas Viive Ernesaks.
  • Osatäitjad on kohaliku Peraküla teatri näitlejad.
  • Etenduse tegevuspaigaks on Nõva Põhikool –endine Nõva mõis.

Etendused toimuvad 10. ja 11. juulil, mõlemal päeval kaks etendust, kell 15.00 ja 19.00.
Esietenduse piletid on müügil ainult Nõva vallamajas ja kaupluses Laimi.
Pileteid on võimalik osta Piletilevist ja Nõva vallamajast alates 7.juunist .

Kuni 4.juuli täispilet 100.-, sooduspilet 75.-
Alates 5.juuli täispilet 125.-, sooduspilet 100.-

Sooduspilet kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, invaliidile ja invaliidi saatjale koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal). Lapsele kuni 7 a. on sissepääs tasuta, juhul kui istub piletiga saatja süles.

• Piletid müügil ka enne algust kohapeal.
  • Sissepääs 1 tund enne algust.
  • Kestus 1 tund 30 min (1 vaheaeg).
  • Üritus toimub vabas õhus.
  • Istekohad on ilma tõusuta.
  • Fotoaparaat, kaamera - lubatud.
  • Ligipääs ratastooliga - olemas.