Nõva Kooli lastel käisid külas päästjad ja suitsuandur OTTO

Päästjad ja suitsuandur Otto!

10.10.2019. külastasid Nõva Kooli lasteaeda Nõva komando päästjad ja suitsuandur Otto. Lisaks lasteaia lastele said vajalikke teadmisi tuleohutusest ka esimese ja teise klassi lapsed.

Arutlesime selle üle, kuidas tuleb majast väljuda kui on palju suitsu. Mida peaksime tegema siis kui lapsed on üksi kodus ja juhtub õnnetus? Kas tikud on mänguasjad või mitte? Lapsed said selga proovida tuletõrjujate riietust ja erinevat varustust. Loengu lõpus piilusime ka tuletõrjeautosse.

Saime teada kuidas ja missuguse varustusega päästetakse inimesi ja loomi veest, kuidas saadakse autoavariis kannatanud välja deformeerunud autodest, kuidas leida põlevast korterist või majast inimesed ja loomad.

Sellest päevast ja loengust jääb lastele hea mälestus piltide ja vajalikke teadmiste näol.