Muusikaline noortelavastus "Jõud"

MEIE

Must Kast on väike, aga professionaalne projektiteater, mis tegutseb alates 27. märtsist 2014 põhikohaga Tartus, Genialistide Klubis. Must Kast koosneb neljast lavastajast, kümnest näitlejast, mitmest administratiivtöötajast, kahest tehnikust ja hulgast vabatahtlikest abilistest. Suuremat osa Kastist ühendab TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia taust. Tutvu meie ajalooga siin, aga põhikirja ja majandusaasta aruannetega siin.

Must kast kui lavatüüp on midagi sellist, mis on avatud kõigile võimalustele ja kus teatriime võib sündida millest iganes. Sellesse Must Kast kui teater usubki – vormipiiranguteta maagia sündi. Teatrisse, mis ei manifesteeri end sõnades, vaid tegudes, teatrisse, mis kasvab koos oma publikuga, teatrisse, mis kunstilisi allahindlusi tegemata võib kõnetada igaüht.

Must Kast esitleb: etendus „JÕUD“ tuuritab kevadel mööda Eestit!

“Jõud” on muusikaline noortelavastus, mille aluseks on Tartu Forseliuse Kooli 7. klassi õpilaste loovtööd.

Lavastaja-dramaturg Kaija M Kalvet on õpilastööde põhjal loonud terviku, mille põhiteemadeks on kuulumis- ja tunnustus-, aga ka põgenemisvajadus ja üksindus.

Etendustes kõlab Marten Kuninga orginaalmuusika. Projekt pälvis Tartu linnalt tunnustuse nimega "Aasta laste- ja noortesõbralik tegu 2016". Lavastuse algmaterjaliks on Tartu Forseliuse Kooli 7. klassi õpilaste loovtööd, mis valmisid 2015. aasta sügisel.

Autorite loovuse tunni ülesandeks oli kirjutada lugusid, mis nende arvates võiks noori inimesi kõnetada. Loodu põhjal on kokku põimunud lugu viiest põhikooliõpilasest, kes ootamatult leiavad iseenda ja sõpruse paigust, kuhu ja kellesse nad enne vaadata ei osanud “Jõud” kannab endas usku, et “meie” võib olla suurem kui “mina”, armastuse ja sõpruse jõud suurem grupimõjutuse ja sõltuvuse jõust; et avatuse, muutumise ja tahtejõud aitavad meid elu rasketest kohtadest edasi. Kuidas mõtestada iseennast kesk kirevat maailma, kuidas tulla toime kiusamise või surmaga? Teemade tõsidusest hoolimata on lavastusel pigem helge ja elujaatav toon.

Vormiliselt on “Jõud” musikaalne ja liikuv – püüdlemata muusikali staatusele, on sellel siiski sarnaseid lähtekohti just muusikalavastustega, erinedes ehk suurema süvenemispüüu poolest käsitlevatesse teemadesse.

Autorid Tartu Forseliuse Kooli 7. klassi õpilased ja Kaija M Kalvet

Lavastaja Kaija M Kalvet Kunstnik Illimar Vihmar Helilooja Marten Kuningas

Liikumine Helen Solovjev

Valguskujundus Karl Marken

Laval Birgit Landberg, Jaanika Tammaru, Kaarel Targo, Mihkel Kallaste, Silver Kaljula

Kestus 90 min, vaheajata

Soovitatav alates 11. eluaastast

Meie naudime etendust 11.05 14.00 Haapsalu Kultuurikeskuses 4.-7. klasside õpilastega.

Piletite eest tasuda õpilastel 8 € hiljemalt 02.05.2017 klassijuhatajatele.