Loodusringi südamlik fotojaht

Nõva Kool on ühtehoidev pere. Selle väljendamiseks korraldas loodusring 12. märtsi pärastlõunaks kogu koolile suure südamejahi. Esmalt said lapsed kiire sissejuhatuse fotograafia teemal. Kõigi ülesandeks oli lühidalt öeldes märgata südameid ning jahtida neid oma “relvaga”. Kuna hiljuti kogukonna kaasamise projekti raames (projektijuht Virve Tauts) koolile uue digipeegelkaamera saime, oli õpetajatel endilgi põnev pildi tegemise kunsti harjutada.

Südameid leiti loodusest igasuguseid! Neid oli täiesti naturaalsel kujul nii paljudes kohtades juba olemas – kuivanud õienupsus, okstes, kui vaadata taevasse, maas, kus oli linnuke jäljed jätnud… Lisaks meisterdati käigupealt ise erinevate looduslike materjalidega südamekujulisi kompositsioone – näiteks okstest/heinast, lumme/samblasse joonistades, traataeda pisut mudides jmt. Kolmas, eriti südamlik tehnika meie südamejahil, oli suurematel noormeestel – nimelt tegid mõned neist südameid inimeste vahel, ühendades käsi, jalgu ja üldiselt inimkehasid. Oli vahva vaadata ka mõningaid vapraid lasteaialapsi, kes ise pea kaelani lumes, aga vapralt ja naerdes südameid otsisid. Fotodest teeme kooli seintele varsti ühe südamliku näituse.

Hiljem valmistas vanaema Silja Silver ette mõnusa lõkkeaseme kooli kõrval, kus sai keha kinnitada kõige hea ja paremaga. Lapsevanem Marge Roosileht küpsetas traditsiooni kohaselt ka imemaitsva koogi, mis koos toormaasikamoosiga viis lausa keele alla.  Aitäh kõigile südamlikele osalejatele, abilistele ja toetajatele!