Külaskäik Ajaloomuuseumisse

Nõva kooli õpilased käisid külas Ajaloomuuseumis Tallinnas http://www.ajaloomuuseum.ee/

12. jaanuaril käisime 4. - 7. klassi õpilastega Tallinnas ajalugu ja selle õppimist enda jaoks põnevamaks muutmas. Osalesime Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone ja Tallinna Legendide muuseumi ühises interaktiivses haridusprogrammiks ¨Legendid ja tegelikkus.¨ Alateemadeks olid keskaeg ja hansakaubandus, kus rääkisime keskaja elukorraldusest, elust linnades, erinevatest ametitest ja peamistest sissetulekuallikatest keskajal ning tutvusime keskaja peamiste toiduainete ja vürtsidega.

Vahvad mängud aitasid teadmisi põnevamaks ja elulähedasemaks teha. Mis amet oli mündrik? Miks joogiklaasidel keskajal tihti täpid olid? Kas apelsini või banaani sai keskajal Euroopas maitsta? Kas teadsite, et keskajal söödi palju ube ja läätsi? Mis sai purjutanud kaupmeeste poegadest keskaja Tallinnas? Kellele võllas, kellele pea maharaiumine? Loogilisele mõtlemisele ja varasematele teadmistele lisaks tuli appi võtta ka näiteks oma kompamis- ja lõhnameel.

Tallinna Legendide muuseum pakkus võimaluse ise sattuda keskaega, kogeda vahetult ajastu hingust, elada kaasa tolleaegsete inimeste rõõmudele ja muredele. Päris hirmutav oli karussellil Carmina Burana saatel elutantsu all pöörelda või nn. Issanda koerte vahelt puremata läbi saada.  Katk, inkvisiitorid, müstilised uskumused olid üks osa keskaja elust.

Õppepäeva lõpetasime Tallinna Lennusadamas pimedates angaarides taskulampidega rahvusvahelise viikingite näituse eksponaatide vahel orienteerudes. Piltide asemel võis oma silmaga näha viikingite sõiduvahendeid, ruunikive, relvi, ehteid, münte, riideid, toidunõusid ja palju muud kraami. Aga miks seal nii palju kamme oli? Kui pikad üldse viikingid olid? Kas kõik viikingid röövisid ja rüüstasid? Missugustes majades viikingid elasid? Kõigile neile ja paljudele teistele küsimustele teadis vastuseid giid, kes pimedas orienteerujaid sellel õhtul juhtis.

Loodame, et see päev oli kõigile huvitav, kasulik, teadmisi ja maailmapilti avardav ning kauaks meelde jääv. Aitäh kõgile osalejatele!