Jõulureis Tallinnasse

7. detsembril käisime traditsioonilisel jõulureisil Tallinnas, kuhu jätkus nii põnevaid uusi teadmisi kui meelelahutust ja jõulumeeleolu nautimist. Nigulste muuseumis kuulsime erinevate kiriku funktsioonide kohta keskajal,  tutvusime kuulsaima Eestis oleva kunstiteose- Bernt Notke ¨Surmatantsuga¨, samuti Niguliste altari ja teiste kunstiväärtustega. Jõuludesse sobis eriti hästi Niguliste kiriku kaitsepühaku ja selle pealtaril kujutatud Püha Nikolause lugu. Haridusprogarmmi lõpetas ka väike teadmiste kontroll.

Kiek in de Köki muuseumis räägiti meile palju huvitavat Tallinna kaitsekindlustuste arengu, timuka ameti ja linna kimbutanud katku kohta.  Lõpuks said kõik endale meisterdada lõhnaaineid sisaldava kotikese, proovida katkumaski ning ka seda ise tegema õppida.

Pärast kahte infoküllast haridusprogrammi suundusime Raekoja platsi värvilistes jõulutuledes ja äsja maha sadanud muinasjutuliselt kauni lumekuuega jõuluturule. Seal ootasid meid oma hubases  majakeses jõulutaat ning kuumad jõulujoogid.

Selleaastase jõulureisi lõpetas nii väiksematele kui suurematele loodud imeline etendus¨Eesti jõulud."

Telefon: +372 47 20 585  
Nõva Kool, Nõva küla, Lääne-Nigula vald, Läänemaa, 91101 Nõva vald