Õppeprogramm 1.-7. klassile "Elu Läänemere ääres" RMK Nõva looduskeskuses

Õpilased alustavad oma programmi 4. mail kell 14.00 koolimaja juurest Nõval ning suunduvad jalgsi mere äärde matkajuhtide Silja ja Kerstiga (1.-4. ja 5.-7. klass arvatavasti eraldi grupina.) 

Elu Läänemere ääres

Läänemaa, Nõva puhkeala, Nõva looduskeskus

Eesti asub põnevas kohas. Põhjast ja läänest uhub randa Läänemeri. Läänemeri on küll väike võrreldes ookeaniga, kuid tema mõju ümbritsevale loodusele ja ka inimesele on suur. Uurime kuidas me teineteist mõjutame. Kuidas mõjutab Läänemeri maismaa elanikke ja kuidas mõjutame meie merd? Kes ja kuidas elavad Läänemeres ja kes elab mere kaldal?Arutleme, miks merevesi on soolane ja proovime kuidas soolane vesi maitseb. Teeme retke mere kaldale ja mängime Läänemerega seotud mänge. 

Päevakava

  • Sissejuhatus, programmi tutvustus.
  • Retk läbi metsa mere äärde. Läänemerega seotud küsimustele vastuste otsimine metsas ja merekaldal.
  • Looduskeskuses merereostusest ja mereelanikest filmide vaatamine, õppemängude mängimine. Vastavalt vanusele erinevad praktilised tööd (nt. valmistame soolalahuse, mõtleme välja muinasjutu või meisterdame).
  • Piknik kaasa võetud toidu ja metsaema poolt keedetud teega.

Seos õppekavaga

Läänemeri kui ökosüsteem. Läänemereäärsed maad, poolsaared, saared, lahed kaardil. Läänemere eripära. Läänemere taimestik ja loomastik. Toiduahelad. Seosed erinevate õppeainete vahel (ajalugu, geograafia, matemaatika, loodusõpetus).

Lisainfo

Selga-jalga ilmastikukindlad riided ja jalanõud. 

Meil on oode koolist kaasas!

Telefon: +372 47 20 585  
Nõva Kool, Nõva küla, Lääne-Nigula vald, Läänemaa, 91101 Nõva vald